Podwyżka kosztów ogrzewania w Bartoszycach

poniedziałek, 28 lutego, 2022

Podwyżka kosztów ogrzewania w Bartoszycach

Szanowni Państwo,

 

Wodociągowo-Ciepłownicza Spółka  z o.o. „COWIK” w Bartoszycach na podstawie Decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 17 grudnia 2021r. wprowadziła nowe, wyższe taryfy opłat za ciepło. Wg informacji „COWIK” w Bartoszycach średni wzrost opłat kształtuje się w wysokości 37,5%.

    Uwzględniają nowe taryfy opłat za ciepło oraz zmianę (obniżenie do 5%) stawki podatku VAT za ciepło, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Perkoz” w Olsztynie z dniem 1 marca 2022 r. wprowadza nowe stawki opłat w naliczeniach opłat za lokale mieszkalne:

  • za centralne ogrzewanie – stawki indywidualne – zwiększone o 18%,
  • za podgrzanie wody – 36 zł/osobę /m-c – zwiększona o 19%,

które będą obowiązywały przez okres stosowania ustawowo zmniejszonych stawek podatku VAT. Zmiana stawki VAT na ciepło do 23% spowoduje zmianę stawek opłat w wymiarze opłat za lokale mieszkalne i jej wzrost o kolejne około 20%.

 

Jednocześnie informujemy, że jest to zmiana całkowicie niezależna od nas, na którą Spółdzielnia nie ma żadnego wpływu.

 

                                                                                                                                                                   Zarząd S.M. „PERKOZ” w Olsztynie

powrót
Pogotowie gazowe – tel. 992 | Straż miejska - tel. 986 | Pogotowie energetyczne – tel. 991 | Pogotowie Techniczne – Usługi Hydrauliczno-Gazowe 24h Krzysztof Nowak – tel. 516-233-220, 726-566-022
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.