Zmiana taryfy MPEC sp. z o.o. za energię cieplną

Szanowni Państwo!

 

Informujemy, że Spółdzielnia otrzymała w ubiegłym tygodniu  informację o zmianie Taryfy dla ciepła od dostawcy czyli MPEC sp. z o.o.

Jest to już trzecia w tym roku zmiana taryfy, która niestety wiąże się z podwyżką opłat za poszczególne składniki energii cieplnej takie jak : moc zamówiona, cena ciepła czy cena za nośnik ciepła.

Pierwsza podwyżka z marca 2020r. związana była ze zmianą taryfy, zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na wniosek MPEC. Kolejne dwie (z maja i sierpnia br.) są efektem zatwierdzenia przez URE nowych taryf dla Michelin Polska S.A., przy czym ponieważ MPEC zaopatruje się częściowo w energię cieplną od Michelin Polska S.A., zmiana taryfy dotyczy także ich odbiorców.

 

Dotychczas Spółdzielnia nie informowała za każdym razem o zmianach Taryfy dla ciepła – nie były one tak częste i znaczące, a rozliczenie kosztów energii cieplnej  odbywa się i tak w ujęciu rocznym.

Teraz jednak z uwagi na kolejną podwyżkę (wzrost kosztów energii cieplnej rok do roku o około 10%)  przekazujemy powyższa informację i jednocześnie prosimy o racjonalne korzystanie z systemów grzewczych mając na uwadze wysokość Państwa rachunków. Ostatnie zimy, a także ostatni sezon grzewczy był dosyć łagodne, dlatego też w większości przypadków rozliczenie energii cieplnej było na plus, chociaż i tak część z mieszkańców miała niedopłatę z tytułu rozliczenia kosztów c.o.

 

TUTAJ znajdują się informacje nt. zmiany taryf dla ciepa w bieżącym roku.

 

Zarząd S.M. „PERKOZ” w Olsztynie

 

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Pogotowie gazowe – tel. 992 | Straż miejska - tel. 986 | Pogotowie energetyczne – tel. 991 | Pogotowie Techniczne – Usługi Hydrauliczno-Gazowe 24h Krzysztof Nowak – tel. 516-233-220, 726-566-022
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.