Oświadczenie odbiorcy – cena ciepła z rekompens…

Dotyczy właścicieli lokali mieszkalnych w których zarejestrowana jest działalność gospodarcza.

 

 

W związku z wejściem z życie ustawy z dnia 15 września 2022r. o  szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z  sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022r. poz. 1967)  Spółdzielnia Mieszkaniowa „PERKOZ” w Olsztynie zobowiązana jest do złożenia oświadczenia dla dostawcy ciepła o spełnieniu warunków pozwalających na uznanie Spółdzielni jako odbiorcy, któremu przysługuje średnia cena wytwarzania ciepła z  rekompensatą. Z treścią ustawy można zapoznać się TUTAJ.

Zgodnie z ustawą j/w średnia cena wytwarzania ciepła z rekompensatą przysługuje spółdzielni w przypadku zobowiązania do zapewnienia ciepła w  lokalach mieszkalnych na potrzeby zużycia przez gospodarstwa domowe albo w lokalach podmiotów (spełniających kryteria określone w ustawie – art. 4 ust. 1 pkt 4) ), o ile  złożą one oświadczenie w jakim zakresie zużywają ciepło na potrzeby określone w tych przepisach.

 

 

W przypadku lokali mieszkalnych w których prowadzona jest działalność gospodarcza i ciepło dostarczone do lokalu wykorzystywane jest na potrzeby tej działalności, właściciele lokali zobowiązani są poinformować Spółdzielnię o tym czy i ewentualnie w jakim udziale (%) ciepło wykorzystywane jest na potrzeby prowadzonej działalności.

 

 

W związku z powyższym prosimy o złożenie do Spółdzielni w  nieprzekraczalnym terminie do 7 października 2022r.  oświadczenia o tym, czy i ewentualnie w jakim zakresie ciepło w Państwa lokalach jest wykorzystywane na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Oświadczenie można także wysłać na adres mailowy spółdzielni: biuro@smperkoz.pl.

Druk oświadczenia dostępny jest do pobrania TUTAJ.

Powyższe dane są niezbędne do złożenia przez Spółdzielnię oświadczenia do  dostawcy ciepła.

Zarząd S.M. „PERKOZ” w Olsztynie

powrót
Pogotowie gazowe – tel. 992 | Straż miejska - tel. 986 | Pogotowie energetyczne – tel. 991 | Pogotowie Techniczne – Usługi Hydrauliczno-Gazowe 24h Krzysztof Nowak – tel. 516-233-220, 726-566-022
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.