Kolejna podwyżka kosztów c.o. w Olsztynie

Szanowni Państwo,

 

w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od MPEC sp. z o.o. w Olsztynie informację o kolejnej podwyżce taryfy dla ciepła . Z treścią pisma oraz samą taryfą możecie się Państwo zapoznać TUTAJ

Niestety jest to kolejna podwyżka taryfy dla ciepła w Olsztynie w tym roku. Wcześniejsza miała miejsce w sierpniu br. i związana była z zatwierdzoną przez URE zmianą taryfy za ciepło  dla Michelin Polska sp. z o.o. (część energii cieplnej sprzedawanej przez MPEC pochodzi z Michelin).  

 

Wprowadzenie nowej taryfy spowoduje (wg MPEC-u)  wzrost średniorocznych opłat o około 5,5%.  Poprzednia podwyżka z sierpnia spowodowała wzrost o około 8,44%.  Razem w skali roku daje to prawie 15% wzrostu  kosztów energii cieplnej, co przekłada się zarówno na koszty ogrzewania, ale także na koszty podgrzania wody. Patrząc jednak na poszczególne składniki kosztów energii cieplnej – cena mocy zamówionej wzrosła o 23%,  a kosztów energii cieplnej o 18 % (SIC!).

 

W najbliższym czasie dokonamy analizy wpływu podwyżki na ponoszone koszty oraz wpłacane przez Państwa zaliczki na centralne ogrzewanie oraz podgrzanie wody. Być może konieczne będzie podniesienie tych dwóch składników opłat za lokale. 

 

Dlaczego o tym piszemy – odpowiedź jest prosta.  Niestety koszty użytkowania lokali cały czas rosną. W zdecydowanej większości to opłaty całkowicie niezależne od Spółdzielni (woda, prąd, gaz, energia cieplna, opłaty za odpady komunalne, podatki, itd. ), na które po prostu nie mamy wpływu.  I sytuacja ta dotyczy nie tylko naszych zasobów, ale także innych Spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych czy nawet właścicieli domów jednorodzinnych.  

 

Z poważaniem

Hubert Salamon

Prezes Zarządu S.M. „PERKOZ” w Olsztynie 

powrót
Pogotowie gazowe – tel. 992 | Straż miejska - tel. 986 | Pogotowie energetyczne – tel. 991 | Pogotowie Techniczne – Usługi Hydrauliczno-Gazowe 24h Krzysztof Nowak – tel. 516-233-220, 726-566-022
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.