Zmiany zasad selektywnego zbierania odpadów w Gminie …

Szanowni Państwo!

Rada Miasta Olsztyna na posiedzeniu w dniu 25 listopada 2020r. przyjęła  Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Olsztyn.

Nowe przepisy będą obowiązywać od 1 stycznia 2021roku.  Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem, szczególnie z racji wprowadzenia istotnych zmian dotyczących odpadów komunalnych, które są zbierane selektywnie.

 

Znacznie rozszerzono zakres odpadów, które można wrzucać m.in. do „żółtego” pojemnika na metale i tworzywa sztuczne.

Od 1 stycznia 2021r. można będzie tam wrzucać m.in. butelki plastikowe po olejach spożywczych, plastikowe opakowania po środkach czystości domowego użytku i kosmetykach, opakowania po aerozolach, folie stretch, plastikowe: doniczki, wiadra, miski i zabawki małych rozmiarów, styropian opakowaniowy małych rozmiarów, sztućce, czajniki, garnki, nożyczki, gwoździe, śrubki, długopisy, narzędzia nieelektryczne  i wiele innych.

 

Jednocześnie przypominamy O  ZAKAZIE WRZUCANIA DO POJEMNIKÓW ORAZ SKŁADOWANIA PRZY ŚMIETNIKACH , a także możliwości nieodpłatnego przekazania do PSZOK przy ul. Towarowej 20A innych odpadów niebezpiecznych, które nie podlegają segregacji, w tym przede wszystkim WSZELKICH ODPADÓW POREMONTOWYCH takich jak m.in.: gruz, ceramika, opakowania po farbach i klejach,  stolarka okienna oraz drzwiowa, wszelkiego rodzaju deski, listwy, panele, wykładziny, armatura łazienkowa i kuchenna (zlewy, miski ustępowe, brodziki, umywalki) oraz  innych materiałów wyszczególnionych.

Odpady budowlane bezpośrednio po wytworzeniu należy składać do kontenera lub worka typu big bag dostarczonego przez podmiot posiadający stosowne zezwolenie na podstawie indywidualnych umów. Odpady budowlane Wytwórca odpadu może również przekazać do PSZOK.

 

Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym w tym zakresie prawie miejscowym (opisany powyżej Regulamin).

 

ZARZĄD S.M. „PERKOZ” W OLSZTYNIE

powrót
Pogotowie gazowe – tel. 992 | Straż miejska - tel. 986 | Pogotowie energetyczne – tel. 991 | Pogotowie Techniczne – Usługi Hydrauliczno-Gazowe 24h Krzysztof Nowak – tel. 516-233-220, 726-566-022
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.